PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=146776}
7,3 1 205
ocen
7,3 10 1 1205
Ju Dou
powrót do forum filmu Ju Dou

najlepszy film

użytkownik usunięty

mojego ulubionego reżysera Zhanga Yimou, zaraz po :czerwonych latarniach"!
wlasciwie to nie spodziewałem sie wiele po tym filmie, a tu prosze, taka niespodzianka! "Ju Dou" okazała sie naprawde wspaniałym filmeme, byc moze dlatego ze jest najblizsza tresciowo wspomnianym przeze mnie "czerwonym latarnim" 9filmowi ktory zasłużył na ocene 11/10!!). podobnie bowiem jak w tatmtym filmie Yimou skoncentrował sie na tym, jak chińskie obyczaje wpływały na młode kobiety. film jest przez to naprawde bardzo przejmujący ...
wspaniała gra trojki głownych wykonawcow, najciekawsze jednak jest to, że uciemiężani poczatkowo ju Dou oraz siostrzeniec jej męża, po wypadku sami po czesci stają się ciemiężycielami. rodzi sie pytanie, czy mieli prawo postępowac ze swym wujkiem/mężem, w tak okrutny sposob, skoro sami wczesniej byli przez niego traktowani podobnie i bardzo to krytykowali.

poruszający jest takze sam dramat dwojki bophaterow i ich syna, ktorego postępowanie czyni go w mym odczuciu ... najciekwsza osoba dramtu! chwilami przypomina Damiena Thorna z filmu "Omen", chwilami po prostu zwykłego chłopaka chorego na ADHD. jednak jego zagdakowe postepowanie i nieodgadniona psychika czynia z niego postac na wskroś intrygującą.

niespodziewalem sie tak wielkiego filmu, a jednka go dostałem! kolejny dowod na to,iż nie mozbna sie przed seansem "nastwiać" ;)

polecam gorąco

Mnie również bardzo się ten film podobał,w sumie nie spodziewałem aż tak dobrego filmu!
Z filmów chińskich bardzo mi się podobały ''Zawiście czerwone latarnie'' i ''Droga do domu ''Ale muszę przyznać że "Ju Dou" jest najlepszy!
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
mitemite

Meh, uważam i tak, że najlepszy to był "Żyć!", a przed nim oczywiście "Zawieście Czerwone Latarnie".
Ten film skądinąd wydał mi się nieco...pusty, może to dlatego, że w reżyseri udział brał też inny reżyser niż tylko ZY i to widać wystarczyło.

użytkownik usunięty

EEEeee przesadzasz. Najlepszy film? Dom latających sztyletów (poetyczny, pompatyczny i nietoksyczny) rządzi! Natomiast Ju Dou jest dobrą okazją do zobaczenia czym była (jest?) kobieta w tamtym czasie w tamtym miejscu - kawałek chleba sprzed wieku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones