PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262834}

Cesarzowa

Man Cheng Jin Dai Huang Jin Jia
7,2 17 070
ocen
7,2 10 1 17070
7,2 6
ocen krytyków
Cesarzowa
powrót do forum filmu Cesarzowa

Film urzeka wspaniałymi strojami, przysadzistą scenografią (gdzie królują stricte carskie kolory: złoto i czerwień) oraz dopracowanymi do perfekcji sceny batalistyczne. Jednak w porównaniu z innymi dziełami Yimou Zhang (takimi jak "Hero", czy "Dom latających sztyletów") film ten wypada marnie.

Niestety strona forma to nie wszystko. Zabrakło mi dopracowania intrygi, tak jakby strona wizualna miała odciągnąć uwagę widza od scenariusza.

Dodatkowo zabrakło im odpowiedniej, adekwatnej do przepychu muzyki - może właśnie Shigeru Umebayashi chciał osiągnąć kontrast pomiędzy złocistą scenografią a dość skromną kompozycją muzyczną. Jeśli nawet, to jednak czegoś w muzyce mi zabrakło - jakby brakowało dźwięku, które byłby charakterystyczne dla całego filmu.

Oceniam "Cesarzową" dość nisko w porównaniu z innymi filmami Yimou Zhang. Mam jedynie nadzieję, że reżyser postara się wrócić do koncepcji swoich poprzednich filmów i będzie stawiał na równym miejscu formę, jak i treść następnych produkcji.

ocenił(a) film na 7
Aya

Świetnie to ujęłaś. Oglądając ten obraz w kinie, muszę przyznać, że sceny batalistyczne zapierały dech w piersi. Ale sama fabuła jakoś mnie nie przekonała, nie pasowała do całej tej błyszczącej złotem oprawy.

ocenił(a) film na 8
r4dos

Moim zdaniem, właśnie o to chodzi. Zauważ, że dziś Chiny to również na zewnątrz błyszcząca złotem oprawa, a wewnątrz każdy wie jakie są. Najbardziej podobała mi się scena na końcu. To tak ładnie obrazuje politykę Chin dzisiejszych. Po krwawej jatce pozamiatali, położyli świeży dywanik na zakrwawionym, ułożyli na nowo świeże kwiaty i jakby nic się nie stało. Fabuła moim zdaniem również była dobra. Mimo to i tak wolę starsze filmy Zhanga Yimou.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones